Пятница
19.04.2024
05:57
Категорії розділу
Іісторія України коротко [24]
Гетьмани України та їх герби [35]
Форма входу
Новости загрузка новостей...
Тетиев
rp5.ua
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 350
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Мини-чат
200

Tetiy

Каталог статей

Главная » Статьи » Цікаве з історії України » Іісторія України коротко

В категории материалов: 24
Показано материалов: 21-24
Страницы: « 1 2 3

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
У неолітичну епоху в Україні мешкали племена, які за ха­рактером культурно-господарської діяльності умовно можна поділити на дві зони: південно-західну (землеробно-скотарську) та північно-східну (мисливсько-рибальську).
У період неоліту удосконалюється техніка обробки каменю, з'являються такі прийоми, як розпилювання, шліфування, свердління.
Іісторія України коротко | Просмотров: 2043 | Добавил: SovaVest | Дата: 11.09.2009

На території нашої держави виявлено понад 400 мезолітичних стоянок. Найвідоміші з них: Фатьма-Коба, Мурза-Коба, Мирне, Білолісся, Бородянка, Гребеники.

 

Іісторія України коротко | Просмотров: 1742 | Добавил: SovaVest | Дата: 11.09.2009


Первісні люди жили великими гуртами (стадами), освоювали кам'яні або земляні печери. Вогонь не добували, а підтримували. Основними знаряддями праці були: палиця-копачка, кий, ручне рубило. Пізніше з'явилися скребла, чопери, чопінги — знаряддя ударної та ударно-різальної дії. Прадавні люди використовували для створення виробів кремінь, яшму, кварцит, обсидіан та інші гірські породи. Найвідоміші стоянки епохи раннього палеолі­ту: біля села Королеве, Лука-Врублевецька, Житомирська. На сьогодні знайдено близько 30 найдавніших стоянок.

Іісторія України коротко | Просмотров: 6152 | Добавил: SovaVest | Дата: 11.09.2009


Первісне суспільство яке існувало на Українських землях. Історія людського суспільства бере свій початок із найдавніших часів — від появи людини на Землі. Сучасна людина, як свідчить археологія, народилася в Африці близько 2,5—2 млн. років тому. На території України людина з'явилася близько міль­йона років тому. Переселенців, які прямували сюди через західні райони Малої Азії та Балкани, приваблювали сприятливі місцеві природні умови. Хоча залишків кісток цієї людини (пітекантропа) в Україні не знайдено, але саме пітекантропи були найдавнішими людьми на території нашої держави, оскільки до цього часу, близько 1 млн. років тому, належить знайдена стоянка біля села Королеве Виноградівського району в Закарпатті. Археологи знайшли там значну кількість кам'яних знарядь праці: рубила, ножі, скребла тощо. Взагалі знахідки поблизу села Королеве — найдавніші свідчення про життя і побут прадавньої людини не лише в Україні, айв усій Східній Європі. Давню історію людства вченими умовно поділено на періоди залежно від матеріалу, з якого переважно виготовлялися знаряддя праці: І — кам'яний (який в свою чергу поділяється на палеоліт, мезоліт, неоліт); II — мідно-кам'яний (енеоліт); III — бронзовий; IV — залізний віки. Кожен із цих періодів відповідає певним змінам у господарстві, суспіль­ному устрої.

Іісторія України коротко | Просмотров: 6815 | Добавил: SovaVest | Дата: 11.09.2009

1-10 11-20 21-24