Суббота
08.08.2020
20:55
Категорії розділу
Іісторія України коротко [24]
Гетьмани України та їх герби [35]
Форма входу
Новости загрузка новостей...
Тетиев
rp5.ua
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 328
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Мини-чат
200

Tetiy

Каталог статей

Главная » Статьи » Цікаве з історії України » Іісторія України коротко

IX-VIII сторіччя до н.е. (Кімерія)

Кіммерійці — перші з найдавніших жителів сучасної України, назву яких до нас донесли письмові джерела. Стародавні історики: Геродот, Птолемей, Страбон, — свідчать, що кіммерійці жили у Пів­нічному Причорномор'ї (від Дону до Дністра) до приходу скіфів.

Археологічні дані дають підставу вважати, що кіммерійці походять від племен зрубної культури, з якими змішалися ви­хідці зі сходу.

Кіммерійці були численним і сильним народом, до складу якого входило кілька племен. Кіммерійці раніше за інші народи (племена), які жили на території сучасної України, оволоділи технікою виготовлення заліза й сталі. У кіммерійців існували патріархальні роди та сім'ї, вони об'єднувалися у племена, які в свою чергу складалися в племенні союзи з вождями-царями на чолі.

Основу їхнього господарства становили кочова та напів­кочова форми скотарства. Взагалі скотарство було ненадійним заняттям, оскільки залежало від природних умов. Нестача пасовиськ, посухи, епідемії серед тварин призводили до грабіж­ництва, воєнних походів, які були єдиним шляхом виживання. Кіммерійці здійснювали походи на Близький Схід проти держав: Урарту, Ассирії, Лідії, Фрігійського царства. Воювали вони і з північними сусідами.

Із Північного Причорномор'я кіммерійці були витіснені об'єднанням скіфських племен. Однак як етнос кіммерійці зникли не відразу, частина відкочувала на захід, у лісосте­пові райони, а ті, що залишилися, поступово асимілювалися скіфами.

Категория: Іісторія України коротко | Добавил: SovaVest (11.09.2009)
Просмотров: 2923 | Рейтинг: 4.7/3
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]