Суббота
08.08.2020
21:31
Категорії розділу
Іісторія України коротко [24]
Гетьмани України та їх герби [35]
Форма входу
Новости загрузка новостей...
Тетиев
rp5.ua
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 328
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Мини-чат
200

Tetiy

Каталог статей

Главная » Статьи » Цікаве з історії України » Іісторія України коротко

Початок державотворення на Українських землях

У 1 тис. до н. є. на території України з'являються перші залізні знаряддя праці. Тоді територія нашої держави була заселена різним за походженням населенням. Тут жили, зокрема, пращури слов'ян — місцеві землеробні племена. Згодом на українські землі прийшли кочівники.

Із пізнього бронзового віку життя етнічних спільнот Східної Європи відтворюється в писемних джерелах античних авторів, завдяки чому невідомі до цього народи вийшли на арену всесвітньої історії. Першими серед них були кіммерійці.

Вказаний період тривав понад тисячу років та був насичений знаменними подіями. На початку І тис. до н. е. на території сучасної України закінчується бронзовий вік і починається залізний. У цей час швидко розвиваються усі види ремесел, землеробство. З початку залізного віку життя Півдня України почало відображатися в писемних античних джерелах.

Із початком залізного віку степи Північного Причорномор'я були охоплені процесом переходу від комплексного (землеробно-скотарського) господарства до кочового скотарства. У лісостепу та в пониззі великих річок продовжувало традиційно розвиватися орне землеробство та скотарство.

З самого початку залізного віку розгорнулося так зване «Велике переселення народів», коли цілі племінні союзи знімалися з місць перебування і вирушали на пошуки кращих умов життя. Безперервні міграції — типова особливість цього періоду, — ймовірно, відбувалися через перенаселеність степів на північ від Каспію. Сильніші племена витісняли слабші. Так, хвилями одна за одною накочувалися на територію Півдня України племена кочівників-скотарів — кіммерійці, скіфи, сармати, гуни. Але міграція населення йшла не тільки зі сходу; з півночі прийшли готи, з півдня (Греції) почалася грецька колонізація.

Держави Кіммерія, Таврика, Скіфія, Сарматія, грецькі міста-держави, Боспорське царство, а також Гетика були першими державними утвореннями на території сучасної України. Хоча ці держави не були українськими, але значною мірою вони вплинули на процеси зародження, формування і розвитку слов'янства, майбутньої української держави Київської Русі, на матеріальну та духовну культуру українців.

Категория: Іісторія України коротко | Добавил: SovaVest (11.09.2009)
Просмотров: 2395 | Рейтинг: 4.0/4
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]