Пятница
19.04.2024
09:15
Категорії розділу
Все про Тетіїв та тетіївщину [21]
Все про Бурківці [5]
Все про Високе [2]
Все про Галайки та Софіполь [2]
Все про Голодьки [2]
Все про Горошків [2]
Все про Денихівку [5]
Все про Дзвеняче [2]
Все про Дібрівку Дородку та Дубину [1]
Все про Кашперівку [3]
Все про Клюки [3]
Все про Кошів та Погреби [4]
Все про Михайлівку [1]
Все про Ненадиху [2]
Все про Пятигори та Одайполе [4]
Все про Росішки [2]
Все про Скибинці [3]
Все про Стадницю [2]
Все про Степове [2]
Все про Тайницю [1]
Все про Теліженці [3]
Все про Хмелівку [1]
Все про Черепин, Черепинку та Григорівку [1]
Форма входу
Новости загрузка новостей...
Тетиев
rp5.ua
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 350
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Мини-чат
200

Tetiy

Каталог статей

Главная » Статьи » Історія Тимошні » Все про Голодьки

З історії освіти у Голодьках

У Голодьках дореволюційного періоду не існувало державних навчальних закладів, а функціонували лише церковнопарафіяльні школи. Перший відомий нам з документів парафіяльний навчальний заклад в селі було засновано у 1860 р. настоятелем місцевого Свято-Успенського храму священиком о. Лукою Дорофійовичем Гордєєвим. Втім, за його наставництва школа лише розпочинала своє становлення як установа. Станом на 1863 р. в ній навчалося 25 першокласників та 15 першокласниць. Школа не мала власного приміщення і місцеві діти навчалися в "в довольно тесной избе, пристроенной к домику для дьячка".

З 1868р. школою став завідувати священик О.Володимир Феодорович Буйницький. Цей пастир до призначення в Голодьки мав певний досвід роботи в школі Лобачева, де "за особенно усердное обучение крестьянских детей обьявлена ему архипастырская признательность и благословенне Божие". Освітню діяльність пастир і педагог продовжив у голодьківській школі, де навчав дітей 5 років. За його наставництва у 1870 р. в школі навчалося 28 хлопчиків та 16 дівчаток. В цей час було укладено громадську угоду, згідно якої місцеві прихожани мали щороку виділяти на потреби школи по 60 крб., однак ця сума не асигнувалися і селяни найняли до школи одного вчителя, котрий погодився працювати за 36 крб. на рік.

В 1873-1883 роках школою керував священик о. Даниїл Феодосійович Симонович. Пастир мав педагогічні здібності і гарний голос — до прийняття священицького сану Даниїла Симоновича особисто київський митрополит Арсеній (Москвін) призначив вчителем співу архієрейського хору, куди вибирали одного із сотень претендентів. Крім того, встиг пастир попрацювати вчителем і в одній з київських шкіл. Здобутий досвід пригодився священику і в Голодьках— тут він не лише навчав своїх учнів, але й створив з талановитих хлопчиків церковний хор і місцевий благочинний зазначав, що "мальчики очень стройно поют в церкви". Щоправда, за його наставництва кількість школярів у Голодьках дещо зменшилася.

Протягом 1888-1915 років парафією і школою керував священик о. Іполит Феодорович Ясірський. За його довгочасного настоятельства, що тривало майже третину століття, школа стала стрімко розвиватися. Насамперед, її стали утримувати не тільки миряни, але й державний бюджет, котрий на початку XX ст. став щороку виділяти для місцевої школи по 150-390 крб. В школи з'явився постійний будинок для навчальних занять, що створило умови для збільшення контингенту школярів. Якщо в 1900 р. в школі налічувалося 39 першокласників та 3 першокласниці, то станом на 1910 р. їх було вже відповідно 45 та 9, а в 1916 р. — 53 та 21. Зрозуміло, що такий прогрес не міг минути мимо уваги єпархіального начальства. Отець Іполит за плідну пастирську та педагогічну діяльність був нагороджений набедреником, скуфією та камілавкою від імені київських митрополитів різного часу. А згодом пастиря нагородили ще й золотим нагрудним хрестом від імені Священного Синоду Російської Православної Церкви. За його наставництва школа сягнула вершини свого розвитку.

Категория: Все про Голодьки | Добавил: SovaVest (11.09.2009)
Просмотров: 995 | Рейтинг: 5.0/1
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]