Пятница
29.03.2024
02:16
Категорії розділу
Все про Тетіїв та тетіївщину [21]
Все про Бурківці [5]
Все про Високе [2]
Все про Галайки та Софіполь [2]
Все про Голодьки [2]
Все про Горошків [2]
Все про Денихівку [5]
Все про Дзвеняче [2]
Все про Дібрівку Дородку та Дубину [1]
Все про Кашперівку [3]
Все про Клюки [3]
Все про Кошів та Погреби [4]
Все про Михайлівку [1]
Все про Ненадиху [2]
Все про Пятигори та Одайполе [4]
Все про Росішки [2]
Все про Скибинці [3]
Все про Стадницю [2]
Все про Степове [2]
Все про Тайницю [1]
Все про Теліженці [3]
Все про Хмелівку [1]
Все про Черепин, Черепинку та Григорівку [1]
Форма входу
Новости загрузка новостей...
Тетиев
rp5.ua
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 350
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Мини-чат
200

Tetiy

Каталог статей

Главная » Статьи » Історія Тимошні » Все про Тетіїв та тетіївщину

Легенди землі Тетіївської.

Легенди землі Тетіївської.

У сиву давнину на окраїні містечка Тетієва, між непрохідними лісами та заболоченими берегами річки Роська, жила «ведунья Гликерия». 
Тишина дрімучого лісу, вечірній шелест комишів від легкого подиху вітру та журчання потоку річки сприяли і надихали на добро, а світанкова зоря та вранішній спів жайворонка спілкуванню з довкіллям.  
Проживаючи в далині від людей та спілкуючись з природою, Глікерія досконало знала таємниці цілющих трав і з часом набула навиків лікування. 
Допомагаючи хворим у подоланні недуг, даруючи людям здоров’я та радість, жила вона відгукуючись на їх біди.
З роками, відомості про «знахарку-ворожею», що може відвернути недугу та зцілити не тільки тіло, а й душу поширилась на всю округу. 
Проте не все спокійно було у ці часи, регулярні набіги кочівників з півдня приносили на тетіївську землю страдання та розруху.
В один з таких набігів, воєвода хана довідався, що в окрузі проживає «ведунья Глікерія», яка наділена знаннями та властивістю зцілювати людей. 
З метою заволодіти навиками лікування, воєвода доручив своїм яничарам віднайти «ворожею» та представити її у ханські володіння. Виконавши наказ воєводи, яничари відшукали помешкання Глікерії та спільно з іншими невільниками погнали у далекі від рідної землі краї. 
Перебуваючи на чужині у бусурманському полоні, Глікерія відмовилась розкривати таємниці свого ремесла, чим визвала обурення і гнів воєводи хана.
Через непокірний характер та небажання розкрити поневолювачам таємниці зцілювання, бусурмани наказали відсікти «ведуньї Глікерії» голову, а тіло похоронити в недоступному місці на батьківщині «ворожеї». 
Не сміючи порушити наказ воєводи, яничари захоронили тіло Глікерії у рідній землі за непрохідними лісами у болотистій місцині на березі річки Роська.
Минули віки, проте і по сьогоднішній день ніби в пам'ять Глікерії від легкого подиху вітру в даній місцині шелестить комиш, а світанкова зоря та вранішній спів жайворонка продовжують надихати на добро. 
З роками журчання невеликого потоку Роськи перетворилося у повноводну річку, лагідний прибій якої продовжує сприяти спілкуванню з природою та ніби нагадує нам про втрачені цінності досконалого знання властивостей природи нашими предками.

Категория: Все про Тетіїв та тетіївщину | Добавил: SovaVest (11.09.2009)
Просмотров: 2673 | Рейтинг: 5.0/2
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]